Ahol a krónikák íródnak...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ahol a krónikák íródnak...

Egy középkori történet, tele élettel, ármánykodással, szerelemmel, gyűlölettel, és fantáziával!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Eloszlás
Jelenleg a fórumon...
6 északi
7 nyugati
7 keleti
7 déli
14 nő
14 férfi
... tag van.
Staff

Julianne

Roselle

Chatbox
Latest topics
» Budapesti Magángimnázium
Darion Utlheran EmptyTue Jul 02, 2013 12:40 am by Roselle North

» My life arts
Darion Utlheran EmptyTue Jun 11, 2013 1:33 am by Roselle North

» The Defiant Universe
Darion Utlheran EmptySat May 25, 2013 6:15 am by Roselle North

» Vámpír Akadémia
Darion Utlheran EmptyWed May 08, 2013 6:55 am by Genevieve West

» Soldier from Far Away Lands ~ Darion Ultheran
Darion Utlheran EmptySat May 04, 2013 6:26 pm by Darion Utlheran

» Darion Utlheran
Darion Utlheran EmptySat May 04, 2013 12:15 am by Julianne West

» Avengers RPG
Darion Utlheran EmptyTue Apr 30, 2013 2:28 am by Roselle North

» Fyron Akadémia
Darion Utlheran EmptyFri Apr 26, 2013 8:39 am by Gavereth Dra'tor

» Bitches Love Cake
Darion Utlheran EmptyThu Apr 18, 2013 7:53 am by Roselle North


 

 Darion Utlheran

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Darion Utlheran

Darion Utlheran


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2013-04-13

Darion Utlheran Empty
PostSubject: Darion Utlheran   Darion Utlheran EmptyThu May 02, 2013 4:26 am

YE JACOBITES BY NAME
lend an ear, lend an ear
Darion Utlheran
Darion Utlheran Tumblr_mefdmxzmxK1r140cso2_r1_500
_________________________________________________
WHAT’S RIGHT AND WHAT IS WRONG
by the law, by the law

    név Darion Ultheran, Autlon grófja
    becenév Darion, Imperator, Gróf úr,
    születési hely Aernir városa tehadrosz kontinensén, a Dalorián Impériumban
    kor 26 év
    nem férfi
    p.b. Todd Lassance
    csoport --
    foglalkozás Katona, abból is Imperator, ami egy hadsereg vezetőjének titulusát jelenti


A WEAK ARM AND A STRONG
for to draw, for to draw

    haj Szőke, félhosszú, de minden alkalommal levágja, ha hivatalos megjelenése van. Amikor azonban az emberei körében tartózkodik hagyja nőni, ahogy a szakállát is.
    szem kék szemű, mint a legtöbb dalorián
    magasság és súly nem túlzottan magas, de széles vállú, és erős testalkatú. Súlyát sosem méri, de nincsen rajta fölösleges súly.
    különlegesség nincsen különleges képessége, talán kissé elvadult kinézetét lehetne itt felhozni. De ez csak időszakos, van, amikor borotvát ragad.
    külső megjelenés nem mondható fejedelmi külsejű férfinak, ahogy az arisztokrata származás sem süt belőle. Majdnem mindig páncélt hord, vagy vékony, dalorián ruhákat. Látszik rajta az, hogy az életének jelentős részét harccal töltötte, széles vállú és izmos. Aki kedveli a vadságot, egészen jókedvűnek találhatja, aki azonban nem… Nos, az nem fog első látásra beleszeretni. Őt nem fogja érdekelni.

WHAT MAKES HEROIC STRIFE
famed afar, famed afar

    szeret Háború, erős italok, a hazája, a császárnője
    nem szeret az új megbízatása, távol lenni a sászárnőtől, inkompetens tisztek, akik nem képesek végrehajtani a feladataikat
    célok Rövidtávon gyors győzelmet aratni itt, hogy aztán visszatérhessen a császárnőjéhez. Hosszútávon kivívni a nő elismerését, és barátságánál valami sokkal többet.
    félelemAttól, hogy elveszíti a becsületét, és cserben hagyja a császárnőt
    emlékek Sok jó emléke van: Amikor először találkozott a Drialla császárnővel, az első ütközet, amit megnyert… De csak egy rettenetesen rossz emléke van, ez pedig az, amikor először elbukott.
    titok Szerelmes a császárnőjébe
    vágyak Egyenlő félként állni Drialla oldalán, befejezni a háborúkat, és elhozni végre a békét szerelmének.
    erősségek Rendkívül jó taktikus. Könnyedén képes olvasni a csata hullámzásából, és meglátja, hol érdemes előretörni, és hol kell védekezni.
    gyengeségek Rosszul kezeli az érzelmeket. Nem is igazán képes rá, ami azt illeti, vagy elfojtja őket, vagy be sem vallja magának, hogy léteznek.
    személyiség jellemzése Megjelenésével ellentétben itt megjelenik az arisztokrata származása. Modora kimért, haragja fagyos, mosolya úgyszintén. Majdnem minden emberben ellenfelet lát, még a barátai többségében is, annyira hozzászokott már a megállás nélküli háborúskodáshoz politikai és katonai tekintetben. Az emberek többségét kihasználja, fölhasználja, hogy mielőbb véget vethessen a háborúnak, és elérhesse a céljait. Vannak azonban tabuk is a számára: Ha valaki a szájára veszi előtte a császárnőt, azért harap, sértésért pedig képes ölre is menni. A szövetségesek szükségességét elismeri, sőt, szívesen veszi őket, de mindig a háta mögé tekint. Egyetlen cél mozgatja: Mielőbb véget vetni a háborúskodásnak, és hazatérni.

OR HAUNT A PARENT’S LIFE
wi’ bloody war, bloody war

    apa Dermal Ultheran, Autlon grófja, mintegy 37 éves korában elhunyt Autlon ostroma közben
    anya Meria Ultheran, 45 éves, fia távollétében igazgatja a grófságot
    testvér nem született testvére
    egyéb hozzátartozó
    – Drialla Merthonian császárnő, huszonnégy éves, és az egyetlen ember, aki barátjának nevezheti Dariont. Persze a férfi sokkal többet érez ennél, de ezt titkolja a nő elől.
    – Nida Berlard kapitány, tehetséges hadvezető, Darion mentoráltja, valójában fenyegetést lát a fiatal lányban.
    háziállat ––
    származás pl.: Gróf, tehát főnemesi származású
    jelenlegi tartózkodási hely Flotta, nyugat felé hajózik éppen
    különleges képesség ––
    történet Autlon sosem hagyta cserben az Impériumot. Ezt vésték fel a nagy város összes kapuja fölé, mint emlékeztetőt a szomorú kötelességre, melyet a legfontosabb, észak felé vezető út védelmezése jelentett. Ennek a városnak a vezetői közé születtem, magának a grófnak a fiaként. Nagyapám hajtott térdet először, és veszítette el királyi címét a Dalorián Impérium császárának javára. Cserébe családja grófi címet kapott.
    Amikor tízéves lettem, apám Aernirbe küldetett, a híres dalorián Aranyvárosba. Az Impérium éppen egy fájdalmas lázadás után állt talpra, a véres polgárháború nyomait még mindig láthattam, ahogy haladtunk észak felé. Azonban mindez nem számított, amikor megláttam a fővárost, Aernirt, a tudás, a kultúra, és az élet fellegvárát. Azon a napon először estem szerelembe, akkor még a hazám iránt. Azonban ritka kegy ért bennünket: maga a császár és családja fogadott bennünket, amikor megérkeztünk a városba. Ott álltak mindannyian. Drasgor császár, az ifjú harcos uralkodó, aki megállította a bothenai felkelést pont ennek a városnak a lábai alatt. Menila császárné, a maga sápadt, de ragyogó szépségével. és közöttük, leszegett fejjel, játékbabát markolászva ott állt Drialla hercegnő.
    Menerik, a hercegnő nagybátyja lett az oktatóm. Rövid idő alatt megtanultam tőle írni és olvasni. Ezt követően történelemre, és hadászatra oktatott engem. Egy nap azonban, egy évvel azután, hogy megérkeztem, kijelentette, hogy össze fogja vonni az óráinkat egy másik tanítványáéval. Másnap Drialla hercegnő ült mellettem, és együtt hallgattuk a nagybátyjának szavait. Akkor még marakodtunk, de én már tudtam, hogy sosem kedveltem annyira még lányt, mint a fiatal hercegnőt. Pár héttel később már barátokként beszélgettünk éjszakákon át, és én teljesen biztos lettem abban, hogy beleszerettem a trón örökösébe.
    Azonban nem telhettek sokáig a boldog évek. A császár és Menerik egyre idegesebbnek tűntek, és apám is többször kért, hogy vigyázzak magamra. Nem tartott sokáig kideríteni, mi okozza a riadalmukat: egy új nagyhatalom jelent meg a kontinens partjainál, az úgynevezett Domínium. Pár hónappal később már követek jártak a két udvar között, miközben vészes határvillongásokról, és az uralmunk ellen lázadozó törzsekről érkezett egyre több hír a fővárosba. Drialla és én is nyugtalanabbak lettünk.
    Tizenhat éves voltam, amikor egyetlen éjszaka alatt felborult a világ. Drasgor császárt meggyilkolták, a feleségét szintén. Egyedül Drialla menekült meg egy hosszadalmas, éjszakai üldözést követően, amelyben én is segítettem neki, ahogy Menerik is. Egy hétre rá császárnővé koronázták, és elindultunk dél felé, hogy eltöröljük a Domínium érdekeltségeit.
    Nem mozdultunk elég gyorsan. Az ellenség a hátunk mögött összehozott egy valószerűtlen törzsszövetséget a déli klánok között, fölfegyverezte őket, és ellenünk küldte a harcosaikat. Immár nem brutális vadakkal, hanem képzett férfiakkal és nőkkel találtuk szembe magunkat, akik
    nem adták magukat olyan könnyedén. Nem érkeztünk időben, ugyanis a téli hónapokban az átkelés a Terona völgyén igen nehézkes. Ekkorra a törzsek harcosai már ostrom alá vették Autlont, és mélyen benyomultak a városba. Mikor odaértünk, láttam elesni a saját apámat a főtéren, ahová visszakényszerítették őket. De a város végül megmenekült, mert nem csak ő nem hagyta soha cserben a birodalmat. Az Impérium sem hagyja veszni Autlont.
    A háború folytatódott. A következő három évben kíméletlenül szétzúztuk a törzsek fiait, és mire a Domínium eljött hozzánk, én már a saját hadseregemnek parancsoltam, mint Imperator. Ez a legmagasabb katonai rang, csupán a császárnő maga bírálhatott felül, akinek oldalán végigharcoltam az egész hadjáratot. Nélküle a háborúnk elveszett volna. Ott harcolt az első sorokban, kérlelhetetlen zsenialitással húzta keresztül ellenfeleink összes tervét. De nem egyszer láttam rajta, hogy inkább lenne az a kislány, aki a háború előtt volna, mint a vér és az acél császárnője.
    Végül a háború békével zárult. Több ütközetben tüntettem ki magam, így egyértelmű lett, hogy kaptam egy helyet a császárnő tanácsában. Egyszer azonban csúfos vereséget szenvedtem, és csak Drialla időszerű közbelépésnek köszönhetem, hogy nem torkollott katasztrófába az eset. Privát találkozásaink azonban megcsappantak, ahogy őt elszólították az állam ügyei. Még így is volt ideje elém tárni a terveit.
    Tudta, hogy a Domínium visszatér majd. Most legyengítette egy belső lázadás, nem tudta felvonultatni erejének negyedét sem. Ezért aztán hódítanunk kellett, és szövetségeseket szerezni, hogy felkészüljünk. Már ki is nézett egy célpontot, én pedig önként jelentkeztem, hogy elmegyek arra a távoli kontinensre, meghódítom, ha tudom, és ha nem, akkor szövetségeseket szerzek onnan. Bármit a császárnőmért…


THEN LET YOUR SCHEMES ALONE
in the state, int he state

    user neve Ice
    user kora 18
    tapasztalat olyan hét éve
    multikarakterek Grelir és Jörg
    karakter eredeti
    titulus ––
    egyéb bocsi, hogy úgy eltűntem korábban Sad

YOUR DOCTRINES I MUST BLAME
you shall hear, you shall hear

THIS TEMPLATE WAS MADE BY ASHLEY.911
IF USING, LEAVE THIS CREDIT IN.
CHANGES TO COLOURS ARE PERMITTED, BUT DO NOT CHANGE LYRICS
"YE JACOBITES BY NAME" EDDI READER COVER OF ROBERT BURNS. ENJOY!
Back to top Go down
Julianne West
Admin
Julianne West


Hozzászólások száma : 112
Join date : 2012-10-17
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairvale

Darion Utlheran Empty
PostSubject: Re: Darion Utlheran   Darion Utlheran EmptySat May 04, 2013 12:15 am

Kedves Darion!
Remélem nem jelentesz akkora fenyegetést a négyek Birodalmának, mint hiszed azt és erre majd te is rájössz, de a szövetségesekhez nagyobb sikert kívánok! Wink
Pár apró elgépelési hibától eltekintve nem találtam nagyobb hibákat, úgyhogy...
Darion Utlheran 432188737elfogadva_www.kepfeltoltes.hu_
Jó játékot és örülünk, hogy megkerültél!Smile
Back to top Go down
https://chronica.rpg-board.net
 
Darion Utlheran
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Ahol a krónikák íródnak... :: Karakterek :: Elfogadott előtörténetek :: Kívülállók-
Jump to: